Długie włosy wciąż są modne

Szalenie kobiece podkreślą urodę, lecz wymagają ogromnego wysiłku na drodze pielęgnacji. Długie włosy będą wyglądać naprawdę dobrze o ile zatroszczysz się o nie i postarasz dobrać odpowiednie kosmetyki.

Miesięczny przyrost włosów waha się od centymetra do półtora, toteż łatwo wykalkulować, że długość do ramion osiągną dopiero po kilku latach. Podczas tego okresu myjesz je, poddajesz suszeniu, czy choćby targasz nimi, bądź farbujesz. Ogromny wpływ mają także słońce, mroźne i suche powietrze oraz wiatr. W związku z działaniem takich licznych szkodliwych czynników włosy są zniszczone a końcówki stają się suche i splątane. Istnieją jednak metody walki pozwalające uniknąć tego typu problemów.

Myjąc włosy, pamiętaj o wybieraniu szamponów regenerujących lub nawilżających. Po umyciu zastosuj odżywkę i rozczesz włosy posługując się grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Po ukończeniu spłucz włosy nieco chłodniejszą wodą w szczególności pamiętając o ich końcówkach. Pod wpływem ciepła łuski włosów rozchylają się, wówczas stają się słabsze, mniej błyszczące oraz bardziej szorstkie. Chłód wpływa na włosy zupełnie odwrotnie: domyka łuski oraz sprawia, że są błyszczące i gładkie. Odżywkę oraz jedwab należy wcierać w końcówki włosów by pielęgnować te fragmenty włosów, które są zniszczone, a nie dodatkowo obciążać te zdrowe. Raz na tydzień warto nałożyć maseczkę. W przypadku cienkich włosów, które po masce stają się przyklapnięte stosuj tylko na końce. Kiedy skończysz myć włosy nie trzyj ich, ale postaraj się wycisnąć wodę przy pomocy dłoni i owiń w ręcznik. Z kolei przed rozczesaniem użyj preparatu ułatwiającego rozczesywanie, ponieważ mokre włosy są bardziej podatne na jakiekolwiek uszkodzenia.

To jest bardzo skuteczna metoda jeśli nie posiadamy wybranej krótkiej fryzury, lecz długie włosy.

Zaczynaj od końcówek. O ile jest to możliwe zrezygnuj z używania suszarki, lokówki czy prostownicy, a jeśli nie możesz obyć się bez nich stosuj kosmetyki termoochronne. Pamiętaj także by włosy nie pozostawały mokre, gdy idziesz spać. Wówczas łuski włosów będą poddawane niszczeniu. Chroń je przed wpływem słońca wysuszającego oraz niszczącego włosy. Latem powinnaś zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki z filtrem.. Kolejną istotną sprawą jest regularne podcinanie końcówek. Włosy nie powinny być także mocno ściskane w jednym miejscu przez gumkę. Lepiej sprawdzą się klamry a także spinki. Raz na jakiś czas postaraj się o witaminy na włosy poprawiające ich kondycję. Mogą to być tabletki na włosy, siemię lniane, olej lniany bądź inne serum wzmacniające włosy zawierające skrzyp.

Farbowanie

Jeśli masz zamiar pofarbować włosy po raz pierwszy, będziesz potrzebować nieco większej ilości farby. Nakładaj ją od czubka głowy ku niższym partiom rozprowadzając równomiernie do wysokości ucha. Po upłynięciu połowy wymaganego czasu oczekiwania nałóż resztę farby na pozostałą część włosów. Farbowanie na ten sam kolor rożni się tym, że najpierw nakładamy farbę na odrost, a na 5 minut przed upływem wymaganego czasu oczekiwania rozprowadź farbę na resztę włosów. Nieco bardziej złożoną sprawą jest zmiana koloru. Przyciemnianie włosów jest znacznie bezpieczniejsze o ile zmiana koloru nie jest duża. Farbowaniem włosów powinno się zainteresować dużo wcześniej niż planowany ślub, ponieważ uzyskany efekt może dużo różnić się od zamierzonego. Dlatego też dokonując wyboru i przeglądając fryzury, warto wziąć to pod uwagę. Problem rozpoczyna się w momencie drastycznej zmiany koloru, gdyż rezultaty mogą być zupełnie inne od oczekiwanych. W takim wypadku warto oddać się w ręce fryzjera. Kiedy już spłuczesz farbę ważne, aby nie zapomnieć zastosować odżywkę, która domknie łuski i pomoże utrzymać kolor na dłużej.